Вишиванка для українця не просто одяг, а й складова українського культурного надбання. Історія вишиванки має глибоке коріння, адже її носили скіфи, які проживали на землях сучасної України ще до нашої ери. У Київській Русі також прийнято було одягати вишиванку…
День вишиванки відзначається у третій четвер травня. Цього року цей день припав на 19 травня. З давніх-давен вишита сорочка виконувала роль потужного оберега і тепер знову перетворюється на те, чим була завжди для українців ‒ одягом, який зберігає пам’ять роду і генетичний код нації.
В Україні існує безліч мотивів вишивки. У кожній українській сім’ї є вишита сорочка, але не всі знають, що означають візерунки на ній. Тож давайте швидше вам розповімо про основні з них!
- Квіти маку на вишиванці допомагали захиститися від злого ока;
- Хрест є одним із найпоширеніших знаків у світовій культурі загалом. Прямий хрест на сорочці – символ Творця, сонця, чоловічого начала; косий хрест – жіноче начало, місяць;
- Волошки – символ сталості та вірності. Ці квіти на жіночій вишиванці означають душевну красу, праведність та святість, душевну чистоту, скромність;
- Ромб пов’язують із плодючістю людини і землі;
- Коло – як символ сонця походить ще з язичницької релігії, де означає божественну, життєдайну енергію. Це також безперервність буття і вічність.
Українці вітаємо з днем вишиванки! Пам’ятайте та шануйте наші традиції!