За останні роки в українських школах збільшилась кількість харчових отруєнь. Лише за 2021 рік, зафіксували 77 спалахів гострих кишкових інфекцій в закладах освіти. Загальна ж статистика по Україні тільки за липень-грудень 2021 року налічує 47 256 людей, що отруїлися.
Одним з найрезонансніших випадків стало масове отруєння школярів Хмельницького НВО №1, перші симптоми кишково-шлункової інфекції тоді зафіксували в 92 дітей, 14 з яких навіть довелося госпіталізувати.
То які ж причини є найчастішими та що робити, аби запобігти?
Причини харчових отруєнь:
- недотримання правил гігієни, як персоналу, так і самих дітей;
- недотримання технології приготування страв – недостатня теплова обробка тощо;
- недотримання умов та термінів зберігання сировини та готових продуктів.
Недотримання вищеописаних правил організації виробництва їжі призводить до псування продуктів та швидкому розвитку хвороботворних бактерій, що в свою чергу призводить до таких хвороб, як: ботулізм, сальмонельоз, дизентерія, ешерихіоз тощо.
Профілактика:
Для того аби уникнути харчових отруєнь, потрібно дотримуватись системи аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок – НАССР. Вона гарантує безпечність кінцевого продукту за рахунок усунення шкідливих факторів та контролю процесу виробництва на всіх етапах. Детальніше про систему безпекових норм НАССР можна прочитати у серії постів,які ми публікували раніше.
Дотримуйтесь усіх правил і будете здорові!