Чому діти не хочуть їсти у школі. Топ-3 причин поганого апетиту у дітей

“Діти в школі не їдять” –  так узагальнено можна назвати основну біду шкільних їдалень, що випливає з низки дрібних, але не менш глобальних проблем: холодні та не естетичні страви, дивні консистенції, відсутність асортименту тощо. 

І все б нічого, якби конкуренцію шкільним їдальням не складали супермаркети та мафи, продукція яких однозначно припадає дітям до душі – чипси, сухарики, різноманітні батончики, солодка газована вода – що за допомогою емульгаторів та різноманітних смакових добавок явно лідирують в битві за смакові рецептори школярів. 

А турботливі батьки продовжують давати дітям “кишенькові на обід”, з надією, що їх дитина буде ситою, не контролюючи опісля що саме їли їх чада. 

Такий підхід до харчування випливає майже з цілковитої відсутності “культури здорового харчування”, як удома, так і у садочку чи школі. 

От і маємо понад 12% дітей шкільного віку з ожирінням. 

То чому ж діти в школах не їдять?

Естетика бажає кращого

Однією з найважливіших причин, чому дитина не хоче їсти у школі  – вигляд, запах та смак страв. 

Погодьтеся, сіра каша, бліді макарони, м’ясо, що можна жувати як жуйку, суп з великою кількістю жиру – не надто апетитно, правда? 

Крім того, відсутність асортименту породжує спротив на емоційному рівні – дитину лишають права вибору, що є таким важливим в період становлення особистості. 

Вихід один – збільшувати  різноманіття та обов’язково дбати про подачу та зовнішній вигляд страв.

Безпека породжує сумніви

Неправильне зберігання продуктів, розтягнений в часі процес приготування – підтримування гарячими страв протягом дня, неналежний санітарний стан приміщень – все це є критичними точками будь-якого виробництва їжі, які потрібно постійно контролювати та виправляти недоліки.

Доволі часті масові отруєння в різних куточках України – породжують недовіру до всього громадського харчування державних навчальних закладів, а найменші згадки про погане самопочуття школярів наштовхують на думку – причина в шкільному харчуванні.

Вихід: повне впровадження безпекових норм системи НАССР для впевненості та гарантії якості, як для керівників закладів освіти так і батьків, у дотриманні усіх санітарно-гігієнічних вимог при організації харчування в школах. 

Атмосфера не сприяє

Третьою, але не менш важливою причиною, чому діти відмовляються їсти у школі – є зовнішній вигляд приміщення, в якому їм пропонують споживати їжу. 

Старий ремонт, занадто яскраві кольори стін, непривабливі лінії роздачі зі старими кастрюлями, крім того – жахливий запах. 

Вихід: комплексне переоснащення харчоблоків та повноцінний перехід на сучасний технологічний процес з орієнтиром на найкращі світові практики. 

Якщо кожен освітній заклад врахує ці три важливі фактори – кількість учнів, що харчуються у шкільних їдальнях – зросте.

І відмовка “у мене немає апетиту” чи “я не хочу їсти”  – більше не звучатиме.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

NFA

Національна асоціація громадського харчування

КОНТАКТИ

РОЗСИЛКА

Залиште свій мейл, щоб бути в курсі подій