День свіжих овочів

Щороку 16 червня відзначається – День свіжих овочів. Метою свята є залучення людства до здорового харчування, наголошення на важливості споживання саме свіжих овочів.

Напад росії на Україну приніс українцям чимало біди. Війна також нанесла удар по здоров’ю мабуть кожного на нашій землі. Постійні стреси неминуче відображаються на імунітеті людини. Для відновлення організму його потрібно насичувати вітамінами, зокрема тими, що є в свіжих овочах. День свіжих овочів – хороша можливість почати відновлювати свій організм.

Чому свіжі овочі корисніші?

Більшість овочів, після того як їх зірвали, починають втрачати усі поживні речовини. Кожен овоч має свій термін придатності: морква, наприклад, здатна зберегти близько 30% вітаміну за сім діб. Нерідко заморожування продуктів допомагає утримати корисні речовини. Але тільки свіжі овочі є найбільш поживними.

Ось кілька маловідомих цікавих фактів про овочі:

1.Кольорова морква
Спочатку дика морква була фіолетовою, іноді білою. А звична нам помаранчева з’явилася в процесі селекції – її вивели голландці в XVI столітті.

2.Рідкість-картопля
Картопля з’явилася в Європі тільки в XVI столітті. Її вирощували в садах як декоративну рослину, варили з неї варення, а вживати в їжу коренеплоди стали набагато пізніше. А в 1800 році картопля була настільки рідкісним продуктом, що її дарували одне одному на свята.

3.Огірок-делікатес
Окрім картоплі, рідкістю колись були й огірки. Одного разу турецький султан Мехмет ІІ наказав розпороти животи своїм підданим, дізнавшись, що хтось із них з’їв один із присланих йому в подарунок огірків.

Як святкувати День свіжих овочів?

Приклади як можна провести цей день:

– вирощуйте город зі свіжими овочами;

Якщо городу у вас немає, а дуже хочеться, то можна організувати його прямо на балконі. В контейнерах можна вирощувати зелень, горошок, мікрогрін чи навіть редиску.

– їжте різноманітні свіжі овочі;

Хороша ідея – купити різні овочі, відразу їх помити та нарізати, аби мати під рукою здоровий перекус!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

NFA

Національна асоціація громадського харчування

КОНТАКТИ

РОЗСИЛКА

Залиште свій мейл, щоб бути в курсі подій